Reunió Inici Temporada 18-19

El proper dia 3/10 es farà la presentació de la Temporada 2018-19 a Centre Cívic de Sant Oleguer.  

18:45h : presentació de la lliga Femenina i sorteig copa Femenina

19:45h:  presentació de la lliga Masculina i sorteig copa Masculina

 

L’inici de la temporada serà el cap de setmana 6/7 d’Octubre per la competició masculina i el 16 d’Octubre per la competició Femenina

3×3 Festa Major Sabadell

Com cada any, organitzem el 3×3 de la Festa Major de Sabadell, que es farà el pròxim 8 de Setembre a les 21:00 h, 

Les inscripcions es poden fer via mail a laballes@basquetsabadell.com , indicant el nom dels participants i el nom de l’equip, o bé presecialment el mateix dia de 17:30 a 19:30,  les places són limitades a 20 equips, així que si teniu previst participar no trigueu en enviar un correu per assegurar-vos la plaça. 

Informació del programa aquí 

 

 

Inscripcions Temporada 2018-19

El periode d’inscripcions per a la temporada 2018/2019 anirà del 12 al 23 de setembre.
Les quotes per aquesta temporada 2018/2019 son les següents :
Lliga Masculina -> 1120 euros per equip + 60 euros per jugador
Lliga Femenina -> Equips sense pista pròpia -> 970 euros per equip + 60 euros per jugadora
                                        Equips amb pista pròpia -> 730 euros per equip + 60 euros per jugadora

Aquesta temporada es mantindà la quota de preferència horària que serà de 90€ a l’hora de fer les inscripcions . Això implica que els partits que jugueu com a locals sempre seran dins de la vostra preferència, i quan sigueu visitants també s’intentarà però sempre depenent de la resta dels equips, teniu  que escollir entre dissabte o diumenge,

Els equips que ja estaven la temporada anterior i portin un equip nou a la lliga, tindran un descompte de 100€ al preu a l’inscripció.

Pel que fa al tema del pagament, s’haurà de realitzar en un únic pagament al número de compte:
0081 0052 08 0002264933 (al Sabadell Atlantico, caldrà portar el comprovant o enviar per mail) 

Per qualsevol dubte us atendrem a través de laballes@basquetsabadell.com

A partir de dilluns dia 12 de Setembre es podran fer les inscripcions a la Balles on-line.
Només tindreu que enviar un mail a laballes@basquetsabadell.com indicant el NOM DEL VOSTRE EQUIP per sol.licitar USUARI i CONTRASENYA.
Accediu a www.inscripcioequipballes.com poseu el vostre usuari i password que us haurem facilitat i ja podeu inscriure el jugadors.

Necessitareu DNI, NOM, COGNOMS, DATA NAIXEMENT, TELEFON DE CONTACTE , EMAIL, POBLACIO, FOTO , DNI, (una foto de la part frontal és suficient), DORSAL (OPCIONAL).
Ara veureu que tindreu que escollir el Primer i Segon capità quan estiguin registrats.

Com l’any passat a la Lliga Masculina no caldrà tenir fitxes, sinó que només podran jugar els jugadors que estiguin registrats a través de la nostra aplicació. Us recomanem que porteu el DNI sempre als partits ja que l’àrbitre o taula pot demanar-ho per fer una comprovació, per a la Lliga Femenina el procediment serà el mateix també que l’any passat, us enviarem el tríptic amb les fitxes per correu i és el que portareu als partits.

 

Playout Primera Masculina

 

Classificació Final Primera Masculina

AixÍ queda la classificació final de Primera Masculina. 

En cas d’empat entre dos o més equips, com cada temporada es mira el bàsquet average particular, hi ha tres casos de desempat que són els següents. 

4º LA ROMANICA I 5º PUTUKAH JAZZ                                       

LA ROMANICA 65 – PUTUKAH JAZZ 48  

PUTUKAH JAZZ 53 – LA ROMANICA 59

8º IN YOUR FACE I 9º CB PLATANILLO

CB PLATANILLO 64 – IN YOUR FACE 71

IN YOUR FACE 56 – CB PLATANILLO 53

10º QUIERO MAS I 11º K19

QUIERO MAS 53 – K19 59

K19 50 – QUIERO MAS 79

 

PRIMERA MASCULINA
1.HOOSIERS OLE STARS
2. SALOU DREAM
3. PC LAND JOVAISHA
4. LA ROMÀNICA
5. PUTUKAH JAZZ
6. PIM PAM
7. OLD SCHOOL
8. IN YOUR FACE
9. CB PLATANILLO
10. QUIERO MAS
11. K19
12. INTER DE MITENTE

Classificació Final Segona i Tercera Masculina

 

SEGONA MASCULINA TERCERA MASCULINA
1. HO LHA LA 1. TOYACOS CREW
2. CREU ALTA 2. BIG SWISS CHEESE BURGERS
3. HONOLULU RUPAS 3. DE BON ROTLLO
4. FRANKFURT HESSEN ST CUGAT 4. CAN MATA$
5. LOS JUBILAOS 5. ESPARTANOS
6. FALTA PERSONAL 6. BURBONS
7. CELTICS 7. CHANANTES
8. PENYA BLAUGRANA CASTELLBISBAL 8. LA ZONA
9. WISCONSIN 9. JUNIOR 3
10. RYUKAN 10. MINIONS

Partits de recuperació Lliga Masculina

 

LOCAL VISITANT HORA PISTA DIA
 PENYA BLAUGRANA CASTELLBISBAL FRANKFURT HESSEN ST CUGAT  17:00  CAN BALSACH 3   19/05/2018
 FALTA PERSONAL HONOLULU RUPAS  18:30  CAN BALSACH 1  19/05/2018 
HO LHA LA   HONOLULU RUPAS 09:00  PAVELLO SUD 3  20/05/2018 
FALTA PERSONAL  CELTICS  10:30  PAVELLO SUD 2  20/05/2018 
 BIG SWISS CHEESE BURGERS BURBONS   10:30 SALLARES I PLA   20/05/2018
 IN YOUR FACE PIM PAM  17:00  PAVELLO SUD 2   26/05/2018
PC LAND JOVAISHA   QUIERO MAS 17:00   PAVELLO SUD 3 26/05/2018 
K19   LA ROMANICA 18:30   PAVELLO SUD 3  26/05/2018
K19  QUIERO MAS  09:00  CAN BALSACH 2   27/05/2018
PIM PAM  INTER DE MITENTE  09:00  CAN BALSACH 3  27/05/2018 
 PC LAND JOVAISHA HOOSIERS OLE STARS  10:30  CAN BALSACH 2  27/05/2018 
 CB PLATANILLO OLD SCHOOL  10:30   CAN BALSACH 3  27/05/2018